Byty jsou pro vás moc drahé? Zkuste něco jiného

Na světě asi není nikdo, kdo by nechtěl bydlet svém. U nás to ale v posledních letech není tak snadné, jako bývalo ještě na začátku tohoto století.

Byty jsou pro vás moc drahé? Zkuste něco jiného

Byty jsou v našich zeměpisných šířkách drahé, na tom se asi každý shodne. Hlavně ve velkých městech je velký problém najít si bydlení, které alespoň z části splňovalo požadavky zájemců a zároveň bylo finančně dosažitelné. Je velký problém sehnat levnou garsonku, natož tradiční byt se třemi pokoji. Tyto problémy však nemají pouze velká česká města na čele s Prahou, ale stále častěji se s nimi potýkají i menší obce. Důvod je jednoduchý. Obytné domy se prostě staví v menší míře než dříve a díky tomu je bydlení daleko dražší.

Dům nemusí být klasická stavba

Zdá se, že tento problém nemá řešení, ale není tomu tak. Tam kde je poptávka, dříve nebo později přijde i nabídka. A zde nabídka je. Když nemáte peníze na vlastní byt, možná že budete mít finance na daleko levnější mobilní dům celoroční z nové generace.

Bydlí se v nich dobře

Není potřeba tento nápad odsuzovat hned na začátku. Stačí se podívat na pár obrázků moderních mobilních domů a třeba na ně rychle změníte názor. Dávno už nemají vizuální i prostorové vlastnosti pojízdných maringotek, ale skutečně jde o právoplatné bydlení, které můžete využívat i s celou rodinou od ledna do prosince. Obavy z toho, že začátkem zimy začnete mrznout, nejsou na místě, jelikož nejmodernější verze již disponují vysoce kvalitními izolacemi, které nejenže drží teplo uvnitř a chlad venku, ale zároveň fungují dobře jako protihlukové opatření.

Ušetřete za bydlení

Nejmodernější verze jsou vhodné k bydlení, ale pokud hledáte třeba jen chatku na léto, i tak můžete klidně zabrousit do katalogu mobilních domů. Najdete zde i speciální letní verze, které jsou vhodné na pozemek k přehradě, rybníku nebo v lese. Vzhledem k tomu, že nejsou tak komfortně zařízené jako nejmodernější modely, a také jim chybí lepší zateplení, prodávají se za dost nižší ceny. V případě, že máte vlastní volný pozemek (nemusí to být stavební parcela), na kterém chcete mít chatku, toto je dobrá příležitost.