Samonosná schodiště zlepšují kondici a formují postavu


Líbí se vám krásné ženské nohy? Za nimi se otáčí nejeden muž, a pokud se na ulici objeví dívka s přiměřeně svalnatými stehny, hýžděmi a lýtky, pak je to tedy podívaná skutečně impozantní. Mnozí z vás by si nejraději tyto oblé tvary alespoň pohladili, což je docela přirozená reakce na něco hezkého, co se objeví v naší blízkosti. Pohladit si krásná svalnatá stehna však není nereálné, stačí jen mít trochu vůle, a začít se sebou něco dělat. Je jasné, že peciválům štěstí nepřeje, a že tito lidé budou mít svalstvo dolních končetin spíše zanedbané a zakrnělé, ovšem kdo miluje pohyb, ten může docílit úspěchu poměrně rychle. Jen vědět, jak.

schodiště v exteriéru

Mnoho žen dochází pravidelně do posilovny, kde se mučí s různými stroji a mechanismy, ale my máme lepší nápad – pořiďte si docela obyčejné samonosné schodiště a začněte jej využívat každý den k důmyslnému tréninku. Chůze po schodech totiž může posilovnu zcela nahradit, jednak za ni ušetříte, a pak se vyhnete vydýchanému vzduchu a zápachu z lidského potu, a také přeplněným cvičebním sálům, kde heká a funí i několik desítek cvičenců.

vstupní hala se schodištěm

Aby vaše cvičení bylo dostatečně efektivní, sestavte si cvičební plán tak, abyste chůzi praktikovali se zátěží, například v batohu. Posilovat tu můžete svaly stehen i lýtek vyšlapáváním jednoho nebo dvou schodů naráz, chůzí směrem vzhůru i dolů, výpony na chodidlech při chůzi naboso, dřepy se zátěží, protahováním svalstva s nataženou nohou vzhůru, a také odlišnou rychlostí pohybu na schodech.I kdybyste ale po schodech pouze našlapovali v běžném režimu, vždy to bude zdraví prospěšný pohyb, který napodobuje chůzi do kopce či z kopce, a ta je jednou z nejúčinnějších terapií, co vám doporučí každý rozumný lékař při prevenci většiny civilizačních chorob. Kromě posílení svalů si zlepšíte náladu a budete se cítit spokojenější a šťastnější.