Mám si vzít hypotéku?


Už jste někdy přemýšleli nad hypotékou? V dnešní době si hypotéky bere spousta lidí, ale jen málo lidí nad tím hlouběji přemýšlí dopředu. Vzít si takovou hypotéku totiž bohužel není jen tak. Musíte vědět, že ji dokážete splatit. A v dnešní době je ta nejistota obrovská. Lidi ztrácejí práci, mají nízký příjem a všechno se zdražuje. Takže pokud si někdo chce vzít hypotéku třeba na dům, je to sice moc fajn sen, ale měl by nad tím přemýšlet, jestli to je dobrý nápad a jestli ty nebankovní hypotéky dokáže splatit. Ono v dnešní době je to s penězi fakt těžké. A pokud nejste milionáři (což je opravdu málo lidí v České republice), tak musíte mít alespoň dostačující příjem. Nebo nějakou větší finanční rezervu.

s

A teď si vezměte, že pokud jste „normální“ člověk, tak sice třeba hypotéku splatíte, ale bude to až za deset, patnáct let. Je potřeba si prostě všechno pečlivě a dobře promyslet.. Představte si, že moje babička a děda si taky brali hypotéku. Tenkrát to teda nefungovalo úplně přesně jako dnes, ale bylo to podobné. Ale věděli, že to splatí a měli docela velkou částku našetřenou. A já jsem je tehdy obdivovala a pořád obdivuji. Co všechno dokázali, že dokázali splatit hypotéku a získat dům, který už byl jejich.

s

A to je v dnešní době plné zdražování, vysokých cen a podobně fakt obdivuhodné. Takže pokud už si hypotéku chcete vzít, neuspěchejte to. Přemýšlejte nad tím a sepište si třeba na papír plusy a mínusy. A pokud nemáte nějakou našetřenou částku a stabilní příjem, tak prostě s hypotékou nějakou dobu počkejte. Je to rozhodně lepší, než kdybyste potom o dům, nebo o peníze přišli. Tak na to pamatujte a v tomhle buďte zodpovědní. Každý člověk má svůj vlastní mozek a my, lidé, jsme chytří tvorové, určitě jste pochopili, co jsem tímhle článkem chtěla sdělit.. Tak samii uvidíte.