Co vylepšit na zahradě?

Pokud vám není jedno, co si vaší zahradě sousedi a kolemjdoucí myslí, neměli byste ji nechat příliš strádat. Tím není myšleno jednou za čas zastřihnout trávník nebo živý plot, to je samozřejmost, ale oživit ji něčím zajímavým určitě škodit nebude. Naštěstí je dnes možností více než dost a často nejsou ani příliš drahé.

růžové tulipány  kolem cesty

Pergola

Postavit si na zahradě pergolu je více než dobrý nápad. Jedná se o poměrně jednoduchou konstrukci, která může fungovat nejen jako zastřešení, ale rovněž i jako dekorace. Je však nutné vybrat si takovou, která se bude hodit nejen do samotné zahrady, ale zároveň bude v souladu i s domem. Obecně platí, že k modernímu domu lépe pasuje pergola z hliníku či jiného kovu, ke tradičnější chalupě je pak vhodnější umístit konstrukci ze dřeva. Samotná pergola nemusí být ani příliš drahá, zvláště, pokud si ji sestavíte svépomoci. Ovšem i mnoho obchodníků dnes nabízí tento druh zastřešení za hezké ceny.

Chodník

I chodník je velice praktickým zahradním doplňkem a zároveň může působit i dekorativně. Může vést od branky až ke vstupním dveřím, nebo, pokud máte na zahradě bazén, tak k vodní ploše. Aby takový chodník vypadal k světu, není potřeba ho stavět zrovna zrovna z mramoru. Naopak, takový rustikální chodníček z kamenů působí kolikrát lépe. Navíc je mnohem levnější a vytvořit si ho můžete sami.
zasazování kaktusů

Prolézačka

Máte-li menší děti a dostatečně velkou zahradu, prolézačka je povinností. Ani v tomto případě nejsou nutné kdovíjak přehnané výdaje. Šikovnou prolézačku dokážete vyrobit z několika palet a prken. Je však nutné ji vyrobit tak, aby byla co nejbezpečnější. To znamená zaoblit všechny vyčnívající hrany. I taková prolézačka může vzhled zahrady výrazně vylepšit.

Světla

Vhodné zvolené osvětlení dokáže ve večerních hodinách pozvednout každou zahradu, i tu na první pohled nepříliš udržovanou. Druhů světel je celá řada, ale pokud chcete být styloví, pořiďte si louče. V dešti jsou samozřejmě nepoužitelné, ale když je hezké počasí, dokážete s jejich pomocí vykouzlit jedinečnou pohádkovou atmosféru.