Móda

Jak předstoupit před oltář?


Když se dva berou, je to pro ně slavnostní chvíle a jeden z významných mezníků v jejich životě. Je to nezapomenutelný a krásný okamžik, a to bez ohledu na to, zda se ti dva vlastně brát chtějí nebo musí. Přičemž to „musí“ už dnes patří spíše do uvozovek, protože svobodné ženy a matky nejsou ničím neobvyklým a zavrženíhodným, nikdo je neodsuzuje tak, jak tomu bylo v minulosti.
dlouhovlasá nevěsta


Dva se prostě poznají, stráví spolu nějaký ten čas a pak se dohodnou, že spojí své cesty životem v jednu jedinou, společnou. A zamíří k oltáři; což může být v doslovném nebo i přeneseném smyslu slova, protože už dnes nikdo nikoho nenutí, aby se bral právě v kostele, lze tak učinit vlastně pomalu kdekoliv.


Ale ať je místo svatebního obřadu jakékoliv, měl by být tento svátkem. A ke svátku patří i vhodné šaty. Sice je i dost párů, které se vzhledem k neortodoxnímu místu konání musí obléci dejme tomu do potápěčských skafandrů, neoprenu nebo si vzít na záda padák, ale tradice je dosud odlišná.


Svatební šaty musí být elegantní, úžasné, nádherné,… No co vám budu dlouze vyprávět, že?
asijská nevěsta


Ovšem je nasnadě, že tyto někde v konfekci běžně neseženete.  A třeba u podnikavých Vietnamců také ne. https://www.seinfeld.cz/prodej-svatebnich-satu—originalni-a-elegantni/ je natolik specifickou záležitostí, že je za koupí takových šatů záhodno zamířit do specializovaných obchodů k odborníkům. Nebo do půjčovny. Pokud si je tedy nenecháte rovnou ušít u krejčího na míru.


Pokud si to nastávající novomanželé mohou dovolit, není od věci koupit nevěstě originální a elegantní svatební šaty. Protože tyto budou během celé svatby všem na očích a neměly by tak vzbuzovat nic negativního, měly by být dokonalé.


A také módní. Přičemž stejně jako jinde ani šaty svatební neunikají vývoji, i ty se s postupem času mění. Mění se materiál a barva, liší se i podle společenského postavení, životního stylu či kulturní úrovně.


A dnes už je tak vlastně jediné pravidlo, jež pro svatební šaty platí. A sice že mají vyjadřovat jedinečnost toho okamžiku, pro který jsou určeny. Jinak panuje benevolence natolik velká, že se žádná z dívek nebo mladých žen nemusí bát, že by si nevybrala. Pro každou se najdou ty pravé.


Ve kterých bude sňatek něčím vskutku jedinečným. Nezapomenutelným. A snad i trvalým. 


Jak předstoupit před oltář?
4.3 (85.71%)14