Je lepší mít na party stan pronájem, nebo si koupit vlastní?

Pokud pořádáme venkovní oslavu, zkrátka se neobejdeme bez altánu. Pod něj se hosté mohou schovat jak před ostrými slunečními paprsky, tak i před případným deštěm. Ovšem typ altánu se může lišit podle toho, co zrovna potřebujeme. I to je důvod, proč lidé raději využívají pro párty stan pronájem, místo koupě vlastního. Každá oslava je totiž jiná, a je tedy potřeba i jiná výzdoba i celkové požadavky. Ne vždy se však pronajmutí vyplatí. Proto musíme každou situaci dobře posoudit.

party stan modré barvy

V první řadě musíme uvážit to, jak často takovéto oslavy pořádáme. Pokud je to jen jednou či dvakrát do roka, pak je pronajmutí stanu bezesporu tím lepším řešením. Avšak v případě, že máme na svém pozemku nějakou akci téměř každý týden, je lepší si jej koupit. Nesmíme také zapomínat, že jej můžeme využít nejen v době oslavy. V horkých letních dnech pod ním snadno můžeme najít stín, což je vždy vítané. Může tedy sloužit i jako místo odpočinku a relaxace, nejen oslav. Zde je však důležitá velikost. Ta by měla odpovídat počtu hostů a být taková, aby se pod něj mohli všichni v případě potřeby pohodlně schovat. Pokud však bude příliš velký, budou v něm hosté působit ztraceně, což rozhodně nepomůže dosáhnout žádoucí atmosféry.

klasický model party stanu

Je proto nutné uvážit, zda budou veškeré naše pořádané akce stejně velké, případně zda očekáváme přibližně stejnou návštěvnost. To se samozřejmě netýká jen soukromých oslav, ale i těch veřejných při příležitosti nejrůznějších svátků.

Barvu se také nevyplatí podceňovat. Ta by měla odpovídat tématu oslavy. Samozřejmě, klasickou bílou nic nezkazíme, avšak proč nevybrat nějakou zajímavější variantu? K dispozici máme široký výběr, zvláště v půjčovnách, takže si můžeme vybrat takový, který bude pro danou akci ideální.

Vše je tedy poněkud složitější, než se může na první pohled zdát, avšak není třeba se obávat. Pracovníci půjčovny vám budou v případě potřeby ochotni poradit. Díky tomu pak snáze vyberete ten nejvhodnější.