Jak na zelenou kartu?


Napadlo vás už někdy, že byste raději než u nás žili třeba někde v Americe? Za minulého režimu to bylo snem mnohých z nás a dodnes to nejednoho z našinců láká. A zatímco to dříve bylo pomalu nesplnitelné, protože se náš stát represivními metodami postaral o to, aby se tam ti, kdo po tom toužili, pokud možno vůbec nedostali, dnes už je to daleko snadnější. Ovšem snadnější pořád ještě neznamená snadné. Ani dnes nestačí prostě překročit americké hranice, aby se člověk stal plnohodnotným obyvatelem Spojených států.

Každá země má prostě svá ‚pravidla hry‘, každá má své zákony a předpisy, a ten, kdo se do ní chce uchýlit, tak musí těmto vyhovět, aby mu byla jeho touha splněna.

americká mapa

V případě Spojených států je tomu stejně jako u jiných zemí. Prostě i zde jsou někteří cizinci potenciálně vítáni, ovšem chtějí-li se zde usadit, musí nezbytně splňovat to, co od nich tato země žádá. A není nic neobvyklého na tom, že cizinci (našince nevyjímaje) vlastně ani nevědí, co všechno se tam po nich v této souvislosti chce, co a jak musí splnit a zařídit. A jak je známo, neznalost neomlouvá. A ten, kdo pochybí, tak může na své sny o Americe zapomenout.

A co ten, kdo chce uspět a získat tamní občanství, zelenou kartu nebo pracovní povolení? Ten udělá jedině dobře, když si nechá pomoci od někoho, kdo se vyzná a kdo tomu rozumí. Protože zelená karta USA Juraslaw se určitě nedostane jenom tak.

americká vlajka

A proto je dokonalou pomocí využití služeb česky mluvící imigrační kanceláře v USA, která zastupuje společnosti, jež chtějí zaměstnat cizince v USA, stejně jako jednotlivce, kteří chtějí v této zemi získat právě pracovní povolení, zelenou kartu nebo občanství. Protože je politika v těchto ohledech hodně složitá, komplikovaná a cizincům neznámá, a pochybení by se tomu, kdo by se ho dopustil, určitě vymstilo. Zatímco s touto pomocí lze zůstat v klidu.