Kam k moři s nejmenšími dětmi? Vybírejte destinaci pečlivě a vždy podle věku dítěte!

Již teď přemýšlíte o letní dovolené a rádi byste se i s dětmi podívali k moři? Pokud vybíráte destinaci, berte ohled na věk dětí. Kam vyrazit s nejmenšími? 

Kam k moři s nejmenšími dětmi? Vybírejte destinaci pečlivě a vždy podle věku dítěte! 

Pokud se chcete v létě podívat k moři a zároveň byste rádi našli co nejlepší a nejvýhodnější nabídky na letní dovolenou, je právě teď nejlepší doba začít něco hledat. Budete sebou brát i své děti? Vybírejte destinaci podle toho, kolik je dětem let, aby si i ti nejmenší dovolenou užili a také proto, abyste byli připraveni na všechno. Kam s dětmi, aby dovolená proběhla bez potíží? Myslete i na vzdálenost destinace, protože dlouhá cesta k moři malým dětem úplně nesvědčí. 

matka s dcerou na pláži

Na dovolenou s těmi nejmenšími 

Pokud máte doma dítko ještě malé a nejsou mu ani tři roky, je třeba se zamyslet nad tím, jak dlouho dítě zvládne v klidu sedět v letadle či autobuse. Pokud jedete vlastním autem, můžete mít značnou výhodu, ale ani tak by cesta neměla trvat příliš dlouho. I poměrně blízké destinace jsou nádherné a pro děti ideální, například Řecko nebo Bulharsko budou skvělou volbou. Právě písčité pláže s velmi pozvolným vstupem do vody jsou pro malé děti ideální. Na písčité pláži se děti navíc vyhrají a zabaví se. Přemýšlejte ale i nad tím, zda hotel nabízí i jiné vyžití pro děti. Dětský bazén se skluzavkou, dětský koutek či animační programy. V místě dovolené by měla být i dobře dostupná lékařská péče, poblíž hledejte lékárnu nebo obchod s běžnými potravinami a hygienickými pomůckami. To všechno vám zajistí, že dovolená s nejmenšími proběhne hladce a všichni si ji užijete. 

mušle a písek

S většími dětmi do většího dobrodružství

Větší děti, zejména ty které již chodí do školy, se už nemusíte tolik bát vzít někam dál. Takové děti už budou zvládat i delší cesty, výlety a můžete s nimi zažít i akční dovolenou podle svých představ a možností. Plusem je, že větších dětí se už rovněž můžete zeptat, kam by se chtěly podívat, můžete tedy vybírat dovolenou společně. Kamkoliv vyrazíte, dětem se to obvykle bude líbit, vždy ale myslete na to, zda je destinace bezpečná a vhodná pro děti. Každopádně už můžete vyrazit i na delší cesty. 

Pozor na místa, která jsou určena jen pro výborné plavce, pokud jedete s dětmi k moři, měli byste mít jistotu, že vstup do moře bude s pláže dobře dostupný. Děti jistě nebudete chtít nechat skákat do vody ze skal a podobně.