Nejčastější druhy masáží

Masáží dnes již na trhu nalezneme ohromné množství. Vzájemně se prolínají, místy se velmi odlišují. Techniky se nadále vyvíjí, takže stále vznikají nové a nové… Jak se v takovém množství vyznat? Je důležité mít na paměti, že pouze typ neurčuje celkovou spokojenost. Významnou úlohu totiž hraje také osobnost maséra, jeho zkušenosti a přístup.

Protože je tolik druhů, není možné je všechny vypsat. Budeme se věnovat těm nejčastějším.

alternative-medicine-1327808_1280

Klasická masáž má za úkol prokrvit svaly a rychleji je zregenerovat. Pravidelné opakování pomáhá nejen od zablokované krční páteře či ztuhlé šíje, ale také třeba proti bolestem hlavy, které jsou s nimi často spojeny. Provedení spočívá v zahřívání zatuhlých míst pomocí správných pohybů, poté se pokračuje speciálními hmaty ke konečnému uvolnění. Nejčastější partií je oblast zad a šíje (včetně beder a nižším partiím), dojde ale také na nohy, ruce, někdy také břicho a hrudník.

Sportovní masáž je určena pro aktivní sportovce, kterým slouží jako příprava na zátěž nebo během ní pro uvolnění. Provádí se také po samotném výkonu v rámci urychlení regeneračních procesů. Jedná se o velmi razantní proces zaměřený na určitou svalovou oblast, mimo to se zaměřuje také na prohřátí svalů, u nichž se zvýší elasticita a sportovec tak může sportovat bez obav z nataženého svalu či jiné (horší) komplikace.

essential-oils-1433694_1280

Relaxační masáž pomáhá lidem, kteří jsou vystaveni častému stresu a vypětí. Jedná se spíše o zážitek, než pomoc při určitém problému. Využívá se různých přírodních prostředků a léčivých látek, jako jsou med, čokoláda, aromaterapeutické prostředky apod. Průběh doprovází zapálené svíčky, relaxační hudba, pálení vonných tyčinek a podobně. Pohyby maséra jsou jemné, protože stačí, když ovlivní kůži a podkoží.

Zvláštním typem, který se v poslední době dočkává úspěchu, je erotická masáž. Ta se inspiruje v klasické, zaměřuje se na uvolnění celého těla, svalů a celkové regeneraci a zároveň se od začátku do konce klade velký důraz na intimitu, navození a následné udržování pocitu vzrušení a práci s ním. Kromě klasických oblastí se značná část doby zaměřuje na intimní partie.