Ženy

Jak si udržet zdravé a krásné nehty

Nehty jsou vizitkou každého člověka. Na pohovoru se vám personalista s největší pravděpodobností mrkne i na vaše ruce a drápky. Dle toho si totiž o vás může udělat obrázek, zda o sebe pečujete nebo zda jste lempl, který si nehty ani nezastřihne a je mu jedno, jak k pohovoru dorazí. Tento článek tedy bude věnován ženám i mužům. Zaměříme se na to, jak se starat o nehty pravidelně a dlouhodobě nebo jak je zachránit alespoň na poslední chvíli právě před již výše zmíněným pohovorem.
špičaté nehty

Pokud se zaměříme na dlouhodobou péči, tak je dobré se zaměřit na vnitřní i vnější stránku, která se poté na nich odráží. Jestliže se jedná o vnější stránku, tak zde můžeme zmínit hydrataci nehtové kůžičky a celých rukou. Pravidelné stříhání a pilování. Dále pilování a stříhání do určitého tvaru a také čištění. Špína za nehty je odrazující téměř pro každého. Vypadá to zkrátka až „nechutně“. Proto si je tedy nezapomeňte alespoň jednou za týden zkrátit. Ať už pomocí zapilování – pilníkem nebo zkrácením nůžkami, tak jednou týdně by to měla být povinnost. Zkuste se na ně každý den večer před koupáním podívat a zjistit, v jakém stavu se nachází. Pokud naleznete špínu nezapomeňte ji kartáčkem ve sprše či vaně vyčistit. Jestliže nevlastníte kartáček, tak můžete využít jakýkoliv předmět který má tenké hrany či pomerančové dřívko z manikúry, kterou by měl mít každý doma.
květ sedmikrásky

Hydratovat ruce můžete kdykoliv. Nejvíce se to hodí, když jdete spát. Krémy na ruce nejsou tak drahé, takže je můžete koupit téměř kdekoliv.

Nyní se zaměříme na vnitřní stránku. Na nehtech se odrazuje také náš životní styl. Pokud jíme nezdravé věci, naše váha stoupá či neustále kolísá, tak se to časem projeví i třeba na stavu pokožky. Nezdravý životní styl není z dlouhodobého hlediska dobrý. Samozřejmě každý občas zhřeší buď nějakým alkoholem, sladkostí či občasnou cigaretkou. Pokud je to však jen občas, tak to nevadí. Dlouhodobě je to už horší. Snažte se tedy dodržovat zdravý životní styl, mít dostatek hydratace a pokud i přes toto dodržování budete mít lámavé drápky, tak vyzkoušejte vitamíny, které dnes najdete v lékárně či drogerii.

Jak si udržet zdravé a krásné nehty
2.8 (56%)5