Jak si kdo ustele, tak si i lehne

Když se chce člověk dobře vyspat, nemůže se zkrátka spokojit s kdejakým kusem nábytku, jaký se mu zrovna namane. Protože na většině nábytku se spát prostě nedá. Nebo dá, ale je to tak nepohodlné, že by bylo možná lepší nespat vůbec, než zvolit takovou ‚alternativní‘ možnost. A kromě nepohodlí to může být vlastně klidně i dost nebezpečné; třeba pokud by zkoušel na vysoké almaře spát někdo, kdo má divoké sny a pořád se převaluje, kdyby někdo zkoušel nalehko nocovat v mrazáku. A raději se ani nebudeme rozepisovat o tom, jak neslavně by mohlo dopadnout třeba přenocování prostatikovy manželky na WC, že?
dekorace na stole

Není-li člověk zarputilý tramp, který se vyspí nejlépe někde pod smrkem na mechu, nebo lehká děva, která se nevyspí ve většině postelí, v nichž se řízením osudu ocitne, potřebuje člověk ke spánku právě postel. Ta by měla být tím prvním nebo alespoň jedním z prvních kusů nábytku, jenž si každý člověk do svého příbytku pořizuje.

Ovšem ouha!

Co když takový člověk dospěje k poznání, že je jeho byt příliš malý a postel se mu tam jednoduše nevejde? Nebo co když se mu tam sice vejde, jenže on by si strašně přál mít i nějakou pohovku, na které by se mohl uvelebovat před televizí, a pro pohovku i postel současně se mu už místa nedostává?

Jak řešit toto dilema? Jak rozmotat tento gordický uzel?

Jakkoliv by se to mohlo zdát snad i neřešitelné, dá se to lehce rozetnout právě jako onen gordický uzel.

Člověk si může jednoduše pořídit jenom a pouze nějakou tu rozkládací pohovku. Něco, co se dá podle potřeby tu rozložit a tu zase složit, z čeho může být jednou gauč a za pár okamžiků klidně i postel s více než dostatkem místa.

Takové jsou dnes už k mání leckde, člověk si může vybrat z vícera různých barev, typů a modelů, pokaždé však za opravdu skvělou cenu.
žlutý medvídek

Pohovky na každodenní spaní jsou dnes k mání v kamenných obchodech stejně jako na internetu, kde si z nich lze vybírat i v klidu domova, je možné nechat si je doručit v dohodnutém termínu až do domu. Lhostejno zda kožené nebo z jiného materiálu, zda jednoduché a jednobarevné nebo naopak raději něco pestřejšího se vzorem.

A to se to pak válí! Daleko lépe než třeba na botníku.