Vlastní bydlení nemusí být jen sen

Koupit si byt je dnes mnohem složitější než v minulosti. Důvod je docela snadný – vyšší ceny. A nezdá se, že by ceny nemovitostí mohli jít níže než dnes.

Vlastní bydlení nemusí být jen sen

V životě má člověk jen málo jistot. Mezi ty, na které se chce maximálně spolehnout, je bydlení. Ovšem toho nedosáhne, když bude bydlet v podnájmu. Není to sice špatné, ale rozhodně se nejedná o žádnou jistotu. Jistotou je vlastní bydlení a je docela jedno, jestli má podobu klasické rodinného sídla nebo malého bytu. Důležitá je, aby ta střecha nad námi byla naše. Vzhledem k vývoji cen nemovitostí na českém trhu je to ale stále více problematické, a to nejen pro rodiny spadající do nižší příjmové kategorie.

Alternativní bydlení

Koupit si i malý byt může vyjít i na milion či více, což jen tak někdo nenašetří. A banky jsou, co se hypoték týče, v poslední době docela skoupé. Navíc je nutné mít na kontě již pár desítek tisíc ušetřených, a to je další nepříjemný zádrhel. Není tak divu, že se lidé poohlížejí po alternativách k běžným bytům. Velmi cenně jsou v posledních letech hlavně moderní mobilní domy, které se dají sehnat za podstatně menší peníze než běžné bydlení.

Dají se používat celý rok

Je jasné, že hlavně v našich končinách zatím nemají mobilní domy vybudovanou silnou tradici kvalitního bydlení za slušné peníze, ale vzhledem k situaci na trhu s nemovitostmi se to dříve nebo později stane. I dnes však již mají celou řadu zájemců. Stále je největším lákadlem cena a asi to tak i dlouho zůstane, ale potenciální zájemci slyší i na kompletní zařízení interiéru, které hlavně u nejmodernějších verzí může být na skutečně luxusní úrovni. Neplatí to samozřejmě vždy, ale není problém si to pokaždé ověřit.

Architekt u domu

Podnikatelská činnost

Ač se to zdá k nevíře, mobilní domy mohou fungovat klidně i jako prostory, kde se dají legálně vydělávat peníze. Ty nejmenší verze dobře poslouží jako stánky s občerstvením, suvenýry či vlastně s čímkoliv. Větší modely pak mohou klidně fungovat jako kadeřnictví pro jednoho či dva zákazníky. Také je možné je proměnit jako noclehárnu pro sezónní dělníky. Možností je ale samozřejmě daleko více.