Zajímavosti o vestavěných skříních

Proč raději posuvné dveře

Když si domů pořídíte klasickou šatní skříň, nabízenou v celé řadě obchodů s nábytkem, a bude opatřená křídlovými dveřmi, jakmile ji smontujete (nebo necháte smontovat), budete mít pocit, jak vám bude perfektně sloužit řadu let, aniž byste podnikali nějaké údržbářské práce. Křídlové dveře jsou však největším úskalím tohoto řešení, jde o to, že na panty působí značná fyzikální síla daná hmotností dveří, která se je snaží přestřihnout či vylomit z nosné konstrukce. Samozřejmě to není tak dramatické, panty něco vydrží, ale časté otevírání a zavírání dveří časem panty uvolní a stačí třeba jen dva milimetry posunu, který způsobí, že dveře nejdou pořádně zavřít. A když máte šatní skříň se čtyřmi nebo se šesti dveřmi, budete to muset nějak řešit. Se šroubovákem v ruce, možná s kladívkem, kleštěmi, zkrátka mohli byste klidně dělat něco jiného a vy mezitím trávíte čas v ložnici u skříní.

skříň v obýváku

Vestavbu si naplánujte tam, kde trávíte nejméně času

Někteří lidé se při rozhodování o koupi vestavěné skříně v Praze https://www.sten-skrine.cz/ opírají o skutečnost, že šatní skříně přece patří do ložnice, do dětského pokoje nebo do obýváku. Nemusí to tak vůbec být, naopak výhodou je to, že si obytné místnosti „nezacpete“ nábytkem, budou vzdušnější, otevřenější a budete se tu možná i lépe cítit. Zkuste popřemýšlet o tom, zda by se právě ta vaše skříň na míru nehodila třeba do vzniklého výklenku pod schody nebo do předsíně.

nábytek v ložnici

Vestavby se snadno přizpůsobí každému volnému prostoru, mohou zakrýt křivé stěny, oblé rohy, prostory, které nelze jinak smysluplně a prakticky využít. Mohou se hodit i do půdních vestaveb, do garáží, do sklepů i pro ukládání nářadí, zahradního vybavení, úklidových a pracích prostředků či sportovních potřeb. Je to zkrátka pomocník, který usnadní mít vaše věci přehledně na jednom místě.