Od osvětlení vchodu očekávejte skutečné světlo

Začali jste se zajímat o to, jakým světlem https://www.lightpark.cz/vybojky-osram-vialox-nav-e/ je zajištěno veřejné osvětlení ve Vaší obci? Je to pochopitelné. Váš nově postavený dům také potřebuje pořádné světlo.

lucerna

Sodíkovou výbojku – ano či ne?

Určitě jste se již zajímal o to, jaký zdroj světla umístíte ke svému vchodu do domečku. Ale, jak to mají zajištěné v té obci? Jsou to snad LED světla, nebo ty sodíkové výbojky? Co je lepší?

No, než se začnete zajímat o to, co bude pro Vás nejlepším řešením, zjistěte si, zda obec disponuje připojením na LED osvětlení. Nebo přece jen žluté světlo sodíkové výbojky bude příjemnějším světlem? Víte, i sodíkové výbojky mají svá pro. Například to, že zapálením plynu vznikne opravdu příjemné světlo, které má skvělý výkon a svítivost. A přitom nespotřebuje tolik elektrické energie. Dokonce v některých případech je využití sodíkových výbojek levnější, než LED osvětlení. Ale to chce ještě pár propočtů. Nebo porada s odborníkem. Jde totiž o příkony a v těch nejste právě kovaní!

Samozřejmě, že k umístění lampy k Vašemu domu potřebujete ještě další komponenty. Jedná se o stožár, elektrický rozvod a také ovládání. Je téměř jisté, že pro Vaše potřeby je sodíková výbojka tou nejlepší variantou. Ať jde o peníze, nebo o příjemné žluté světlo. Lampa má hlavně svítit. A to tak dokonale, abyste se nebáli za tmy dojít až ke svému místu bydliště. A to takové osvětlení dozajista splňuje nejlépe.

svítilna

Jaké budou náklady?

Počítejte tak trochu s tím, že jste téměř na okraji obce, kam zřejmě elektrické rozvody nedosáhnou. Dokonce ani nepočítejte s tím, že by se obec angažovala pomoci Vám finanční injekcí. Jste poslední a obec s dalšími staveními Vaším směrem už nepočítá. Takže náklady spojené s Vaší lampou budou nákladné. Žlutě svítící sodíková výbojka jako taková bude ale rozhodně nejnižší položkou celého rozpočtu. A přitom vydá světla, až budou oči přecházet!